SUR AJANS- Artan akaryakıt fiyatları ve girdi maliyelerine yapılan zamların ardından Mardin’de ulaşıma zam yapıldı. Alınan kararla beraber şehir içi ulaşım araçları ve ilçeler arası ulaşıma yüzde 41 oranında zam yapıldı.

Yapılan zammın ardından Mardin’de ulaşım kartı ile 10 lira olan şehir içi ulaşım yüzde 40 zam ile 14 lira oldu. Öğrenci ücret tarifesi ise 6,5 liradan 9 liraya yükseldi. Şehir içi ulaşımda bir zam da kartsız binişlere yapıldı. Daha önce 15 lira olan kartsız biniş ücreti de 21 liraya yükseltildi.

Artuklu-Kızıltepe arası yolcu taşıma ücretine de yüzde 41 oranında zam yapılırken, 23 lira olan kartlı biniş ücreti 32,5 lira oldu. Artuklu-Kızıltepe arası yolcu ücreti kartsız ise 30 liradan 40 liraya yükseltildi.

Nusaybin ve Midyat ilçelerine yolcu taşıma ücretlerine de önümüzdeki günlerde benzer oranlarda zam yapılacağı belirtilirken, Mardin-Diyarbakır arası yolcu ücretinin de hafta içinden itibaren 130 liradan 170 liraya çıkacağı öğrenildi.

Çiftçilerden taban fiyat tepkisi: Bizi bitirmek istiyorlar Çiftçilerden taban fiyat tepkisi: Bizi bitirmek istiyorlar

Mardin’de belediye otobüs ücretlerine de benzer oranlarda zam yapılırken, zam bugünden itibaren geçerli olmak üzere devreye konuldu.

Yapılan zam ile beraber 2023 yılının Haziran ayından bu yana Mardin’de ulaşıma üçüncü defa zam yapılmış oldu.

Editör: Haber Merkezi