Sur AJANS/ÖZEL

14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine 4 gün kaldı. Seçim güvenliğine ilişkin tartışmaların yoğun yaşandığı şu günlerde, CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik kentte kendilerine seçim gecesinde DEDAŞ tarafından bazı yerlerde elektrik kesintisinin yaşanacağına ilişkin iddiaların ulaştırıldığını dile getirdi ve söz konusu iddialara dair gazetemize açıklamalarda bulundu.

Son günlerde ülke genelinde seçim güvenliğine dair gerek siyasi isimler gerekse de bazı kişilerin açıklamaları gündemde geniş yer alıyor. Seçime sayılı günler kala siyasi partilerde seçimlerde sandık güvenliğini sağlamak için yoğun çaba harcıyor.

Diyarbakır’daki siyasi partiler, hem seçim güvenliği hem de seçim günü yaşanabilecek olumsuzluklara dair de bir çaba harcıyor. Seçim gününe ilişkin “Kentte olumsuz ihbarlar alıyor musunuz?” sorusunu yönelttiğimiz CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, kendilerine DEDAŞ’ın Diyarbakır’ın en büyük ilçeleri olan Bağlar, Yenişehir ve Kayapınar’da elektrik kesintisine gidileceği yönünde iddiaların ulaştırıldığını dile getirdi ve kentte aldıkları bu yönde iddiaları mercek altına aldıklarını ifade etti.

Kendilerine ulaştırılan elektrik kesintisi iddiasına değerlendiren Atik, önceki seçimlerde de benzer durumların yaşandığından dolayı bu iddiayı ciddiye aldıklarını belirtti ve sözlerini şöyle sürdürdü,

“Bize elektrik kesintisinin yaşanacağına dair iddialar geliyor. Bu iddialar doğru ve ya yanlış olmaksızın siyasetçiler tarafından ciddiye alınıyor. Çünkü önceki seçimlerde de sıklıkla yaşadığımız bir durum olduğu için iddiaları göz ardı edemeyiz. Bu yüzden seçim gününde kente yaşanabilecek herhangi bir elektrik kesintisine dair DEDAŞ’ı uyarıyoruz. Biz bu iddiaları göz ardı etmiyor ve değerlendirmeye alıyoruz ve seçim akşamı herhangi bir kesinti yaşanması durumunda ilgili kurumlar hakkında her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı belirtmek istiyoruz.”

Editör: Ali Abbas Yılmaz