Sedat Peker'in paylaştığı videolarda ismi geçen eski AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu ve boşanmak üzere olduğu Ünsal Ban hakkında açılan davanın duruşmasıyla ilgili detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor.

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, Zehra Taşkesenlioğlu'nun videosunu Peker'e sızdırdığı iddiasıyla özel hayatın gizliliğini ihlalden gözaltına alınan, ardından da suçtan kaynaklı malvarlığı değerini aklamaktan hakkında dava açılan Ünsal Ban'ın 2 Ekim'de görülen ikinci duruşmasına katılan Zehra Taşkesenlioğlu'nun, mahkemeye verdiği ifadesini paylaştı.

'Küçük bir tekne almıştık. Benim haberim olmadan sattı, daha büyüğünü aldı. Dört milyon Euro'ya aldığını söyledi. İnandırıcı gelmedi. Parası ekonomik yaşam standartlarımın çok üzerinde olduğu için teslim almaya gittiğimizde bu bedeli öğrendim. Şok olmuştum. Türkiye'ye dönerek, boşanma davası açtım.'

Taşkesenlioğlu'nun, 4 milyon Euro'luk tekneden ötürü boşandığını ileri sürmesi gerçekten gülünç! Çünkü boşanma davası dilekçesinde böyle bir karardan söz etmiyor.

........

Ban'ın avukatı Ersan Şen, boşanma dilekçesinde 'Ünsal Ban'a verdim' dediği 2.5 milyon doları nasıl kazanıp ne şekilde verdiğini sordu. Taşkesenlioğlu, bu soru karşısında anlaşılmaz cümleler kurarak şöyle dedi.

112 çalışanları: Sözler tutulmadı 112 çalışanları: Sözler tutulmadı

'Peyderpey dolar, altın ve TL olarak hepsini toplayarak bu 2.5 milyon dolar olarak yazıldı. Ban'a verilip verilmediği konusunda susma hakkımı kullanıyorum.'

Oysa boşanma davası dilekçesinde 'Teslim ettiğim miktar yaklaşık 2.500.000 Amerikan dolarıdır' diye yazıyor."