Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin merkez Bağlar ilçesinde yeni hizmete alınan DİSMEK Kurs Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Vali Karaloğlu, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, “DİSMEK’i bir halk üniversitesi olarak planlıyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi, teknoloji odaklı ve sanayi sektörünün ihtiyaç duyacağı mesleki beceriye sahip bireylerin yetiştirilmesi, gençlerin gizil durumdaki potansiyellerini açığa çıkarmalarına olanak sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı, daha fazla Diyarbakırlının eğitimlerden faydalanması için Bağlar’da bulunan Göletli Park civarında DİSMEK Kurs Merkezi açtı.

Vali Karaloğlu, hafta sonu çalışmaları kapsamında DİSMEK’te kursiyerlerle bir araya geldi. Merkezde sınıfları gezen Karaloğlu, eğitmenler ve kursiyerlerle bir süre sohbet etti.

Karaloğlu, daha sonra Aşçılık ve Pastacılık atölyelerinde önlüğünü giyip kursiyerlere çalışmalarında eşlik etti.

dismek kursları

Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu DİSMEK'te incelemelerde bulundu

‘On binlerce Diyarbakırlı bu kurslardan istifade edecek’

DİSMEK’in kent için önemine değinen Karaloğlu, şöyle konuştu: “DİSMEK’i bir halk üniversitesi olarak planlıyoruz, örgütlüyoruz. İnşallah zaman içerisinde on binlerce Diyarbakırlı bu kurslardan istifade edecek. Burası Diyarbakır’ın bütün ihtiyacını giderecek. Biz bu işe emek veriyoruz. İstiyoruz ki Diyarbakır halkı hizmetin en güzeline en layıkına kavuşsun. Onun için de mücadele veriyoruz.”

münir karaloğlu

Vali Münir Karaloğlu DİSMEK'te

DİSMEK’te neler var?

Merkezde dokuz atölye, dört teknoloji sınıfı, dört kişisel gelişim dersliği, iki çocuk oyun odası, fitness alanı, konferans salonu ve dinlenme alanları bulunuyor. Kurulan Teknoloji Sınıfı ile Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Destekli Muhasebe Elemanı, Teknik Çizim ve AUTOCAD, Web Tasarım ve Bilgisayar Programcılığı kursları, Mesleki Eğitim Atölyeleri İle Cilt Bakımı, Kuaförlük, Tekstil, Çini İşleme, Sepet Örücülüğü, Bez Bebek Yapımı (Amigurumi), El Sanatları, Kilim Dokuma, Aşçılık, Pastacılık ve İpek Şal Dokuma kursları veriliyor. Dil ve kişisel gelişim eğitimlerinin yapılacağı kurslarda ayrıca eğitim alan anne kursiyerlerin, 3-6 yaş aralığındaki çocuklarının keyifle vakit geçirebileceği, eğlenerek öğrenebileceği çocuk oyun odaları yer alıyor. SUR AJANS