AKP’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Halis Bilden, 31 mart için seçim çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce bir tepsi simidi 100 liraya satın alma hamlesi ile gündem olan Bilden, bu kez de kayyım üzerinden hem kendisiyle çelişti hem de ilginç değerlendirmelerde bulundu.

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala aday adayların seçim çalışma trafiği de artıyor. Ancak iki dönemdir kayyım ile yönetilen ve DEM Parti’nin kalesi olan Diyarbakır’da AKP’nin büyükşehir adayı ilginç ifade ve reflekslerle çalışmalarını sürdürüyor.

'Kendini birinci ilan etti'

Cega Medya’da yer alan haberde AKP’nin Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkan adayı Halis Bilden, seçimin kazananı olarak kendini gösterdi ve “Birinci çıkarak seçileceğimden zerre kadar şüphem yok” dedi.

Bilden, sadece seçimin kazananı olarak kendini ilan etmedi, bir de kayyım atamaları hakkında ilginç ifadeler kullandı.

Diyarbakır Büyükşehir’den ücretsiz otobüs tahsisine ilişkin açıklama Diyarbakır Büyükşehir’den ücretsiz otobüs tahsisine ilişkin açıklama

Kendisiyle çelişti: Hem 'millet iradesi' hem de 'zorunlu'

“Malum AK Parti’nin temel felsefesi, millet iradesinin üstünlüğüdür” diyen Bilden, kayyıma sıra gelince kendisiyle çelişmesi dikkat çekti.

“Malum AK Parti’nin temel felsefesi, millet iradesinin üstünlüğüdür. Halk ne karar verirse, sandıktan ne sonuç çıkarsa büyük bir saygı duyarız. O nedenle kayyum gönülden benimsediğim bir yöntem olamaz ancak kayyım sistemi, zorunlu bir sistem. Ben o konuya çok da girmek istemiyorum. Halk beni seçerse kayyımı da sonlandırmış oluruz”

Editör: Haber Merkezi