Her hayatın başlangıcında tutkularımızı derinlerde yaşadığımız zamanlar vardır. Kimimiz sokakta bu tutkuya koşarken, keşfedilmeyi bekleriz. Kimisi de bunun için tüm güzel olanın peşinden giderek hayat hikayesini bu yolda harcar. Yol ne kadar acıysa hedefte o kadar uzak gelir insana. Vazgeçtiğinde her şeyin önüne serilmiş bir şans olduğunu düşündüren bu tutkunun, koca bir tecrübe ile kendi hikayesini yazdığı fanatizmin dışında kalemine sığınan bir Spor yazarı olarak koca bir şehrin efsanesine ve tutkusuna şahit olmak istedim.

Amedspor Tarafta Kutlama

Diyarbakır halkın tutkusu ve umudu deplasmanda zorlu virajı 1-0 ile galip gelen Amedspor, şampiyonluğa emin adımlarla devam ederek arkasından gelen en yakın takipçisi (Kastamonu Spor) ile puan farkını altıya çıkarmayı başardı.

Mesut Bakkal önderliğinde kurulan ve sezonun ikinci yarısında orta saha defans ve forvet mevkilerine takviye yaparak mevcut kadroyu güçlendirdi. Maçın başında atağa erken başlayan Amedspor ilk yarının 3. Dakikasında Eyüp Özkan’ın golüyle öne geçti.

Golden sonra Kastamonspor’un Amedspor defansını oldukça yorarken kaleci Aykut Özer ise yaptığı kurtarışlarla maçın yıldızı oldu.

Amedspor ’un şampiyonluğunda oldukça pay sahiplerinden bir tanesi olan Özer, başarılı performansı ile üç puanın gelmesinde kilit rol oynadı.

Öte yandan taraftarların sezon boyunca takımlarına bağrına basan Diyarbakır, Van, Batman şehirlerinde dev ekranlarda maçı seyretme şansı buldular.

Maçın başından sonuna kadar Amedspor taraftarın heyecanı yüzlerinde okunuyordu.

Yıllardır başarıdan başarıya koşan Diyarbakır şehrinin futbol sevgisi, yediden yetmişe herkesin gözleri bu maçtaydı. Halkın ilgisini,  güvenini ve sempatizanlığını kazan Amedspor Diyarbakır halkına şampiyonluğu armağan etmek istiyor.

2009-2010 sezonunda Diyarbakır Spor ismiyle  Süper Lig’te oynayan futbol takımı, 2014 yılında Amedspor olarak isim değişikliğine gitti. Yıllardır Süper Lig hayali için çaba sarf eden yönetim, oyuncu, taraftar grubu ilk hedefleri  PTT 1. Lig’e hak kazanıp hayalin ötesinde ilk  perdeyi açmaya çok yakın.

Tüm Doğu ve Güneydoğu bölge halkın sevilen ve sahiplenen takımı olan Amedspor, şampiyonluk virajında ikinci yarıyı kontrollü oynayarak

77 puanla liderliğini sürdürmeyi başardı.

Sporun birleştirici güç olduğu bu çağda taraftarın bu heyecanını görmek bir hayli umutlu...