MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çıkan enflasyon el birliği ile indirilecektir” diyerek hayat pahalılığının geçici olduğunu savundu.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu.

‘2023 Haziran ayında sokağa çıkacak gücünüz dahi olmayacak’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin anketlerde çıkan oy oranına tepki göstererek, “Dün haklıydık, bugün haklıyız, yarın da haklı çıkacağız, MHP barajlarla sınırlanamaz. Kamuoyu nezdinde partimizin eridiğini, gerilediğini yazan, çizen, açıklayan kokuşmuş araştırma şirketleri, alayınıza soruyorum, siz anketleri yaparken CHP Genel Merkezi’nde mi dolaşıyorsunuz, Kandil’de mi geziyorsunuz? 2023 Haziran ayında sokağa çıkacak gücünüz dahi olmayacaktır. Bizi bilmek ve öğrenmek isteyenler aziz milletimizin iradesine bakarak görebilecektir. Hiç kimse yalan anketlerle bize ayar veremez, gözümüzü korkutamaz. Biz kendimizden eminiz. Durduğumuz yer, baktığımız yer doğrudur. Bayrak düşmesin, ezan dinmesin, vatan bölünmesin diyerek koyun koyuna yatan şehitlerimize Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. MHP, bugün çok daha güçlü, çok daha tesirli, şuurludur, gelecek Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı ile birlikte MHP’dedir. Öyle bir dönemdeyiz ki kara propagandalar çatışmaların önündedir. Savaşların yönünü tayin edecek düzeydedir. Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşta bunu çok açık görmek mümkündür” ifadelerini kullandı.

devlet bahçeli

Devlet Bahçeli

‘Pirenin deve yapılmasına asla duyarsız kalmayız’

Türkiye’deki hayat pahalılığının geçici olduğuna işaret eden Bahçeli, “Türkiye’nin geleceğini iş birlikçiler değil iffet, ilke ve irade sahibi Cumhur İttifakı tayin edecektir. Bugünkü şartlarda enflasyon artmış olabilir, hayat pahalılığından şikâyet ve sızlanmalar da görülebilir ama bunların hepsi geçicidir. Daha huzurlu günlere ulaşmak için sabırla, metanetle tarihi yolculuğumuza devamdan başka seçeneğimiz yoktur. Ülkemiz ve tüm dünya benzerine çok az rastlanan bir sınavdan geçmektedir. Buna dikkat etmeden Türkiye ekonomisiyle ilgili felaket tamtamları çalmak, bittik, tükendik, iflas ettik masalları anlatmak sorumlu bir tavrın alameti olarak değerlendirilemez. Hiç kimsenin mağdur olmasını istemeyiz. Hiç kimsenin aç ve açıkta kalmasına göz yumamayız. Allah nimetin kefilidir, bugün elimizde yoksa yarın olacağına inanırız. Pirenin deve yapılmasına asla duyarsız kalmayız. Boşa sallayıp dolu tutmanın, merak arayışında olanların suyu zan içindedir, zillet çarkına kapılmışlardır. KDV indirimlerine rağmen hâlâ fiyat etiketlerini indirmeyenler insafsızlığın pençesindedir. Stokçuluk kanalıyla cebini ve cüzdanını düşünenler, ülkesine ve milletine nankörlük ve namertlik yapan fırsatçılardır. Çıkan enflasyon el birliği ile indirilecektir. Dün yaptık, yine yaparız. Hayat pahalılığının üstesinden milli birlik ve dayanışma ruhuyla geliriz. CHP’nin, İP’in ve diğer zillet partilerinin küresel ekonomideki sarsıntıların Türkiye’ye yansımasından rant devşirme gayesi hastalıklı bir siyasettir. Türk milleti hangi geceyi görmüştür de sabahına çıkamamıştır. Acı da tasa da sevinç de mücadelede yoklar, millilikte yoklar, Türkiye’nin hak ve çıkarlarını savunmakta hiç yoklar. Yalan oldu mu varlar, talan oldu mu yarıştalar” diye konuştu.

‘Kılıçdaroğlu sen aslında çift kişiliksin’

Cumhur İttifakı’nın yeniden iktidara geleceği iddiasında bulunan Bahçeli, şunları söyledi: “Cumhur’un iradesinden asla kaçamayacaksınız. CHP, İP’i, HDP’si alayı birden Sorosçu Kavala ile yatıp kalkıyorlar, terörist Demirtaş’ı cezaevinden çıkarmayı planlıyorlar. Teröristi serbest bırakacağız diyen Kılıçdaroğlu sorarım sana gazileri içeri mi tıkacaksınız, şehitlerimizin kemiklerini mi sızlatacaksınız. Sayın Kılıçdaroğlu sen aslında çift kişiliksin. Birincisi karanlıkta uyanık, ikincisi aydınlıkta gafilsin. CHP, HDP ile canciğer kuzu sarması, aynı yumurta ikizidir. Terörist Demirtaş bunların ortak paydasıdır. Aysel Tuğluk değildir. Ne tuhaftır ki, İP’in Başkanı, terörist Demirtaş ile Sorosçu Kavala’nın hukuki süreçlerini şaibeli olarak görüyormuş. Bir teröristin, bir ajanın cezaevinde olmasını, dolambaçlı yollarla adalet ve hukukun olmadığına yormuş. HDP'li bir milletvekilinin yasadığı yollarla Suriye'ye geçtiği, terörist arkadaşlarına sığındığı ve buna hiç kimseden ses çıkmadığı anlaşılmaktadır. CHP kuzuların sessizliğine gömülmüştür” ifadelerini kullandı.

Bahçeli: Yeni sistem, güçlü siyaset, milli destek, kutlu emanet

2023 seçimlerine işaret eden Bahçeli son olarak şu ifadeleri kullandı: “2023 yılının Haziran ayında yapılacak seçimde doğru ve yanlış, millet ile zillet arasında bir tercih yapılacaktır. İnanıyorum ki Türk milleti zillete Türkiye’nin kaç bucak olduğunu gösterecektir. İnanıyorum ki geliyor gelmekte olan tantanası ile avunanlar, siyaset çöplüğüne atılacaktır, zafer Türk milletinin hanesine yazılacaktır. MHP’nin 2023 çağrısı açıktır: Yeni sistem, güçlü siyaset, milli destek, kutlu emanet.”

SUR AJANS