SUR AJANS- Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır İl Örgütü, önümüzdeki ay yapacakları 1’nci Olağan Kongre’lerine ilişkin il binasında açıklama yaptı. Açıklamada, kongre komisyonu adına metnin Türkçesini Gülseren Pervane, Kürtçesini ise Rıfat Roni okudu.

Adalet Bakanı Tunç, DEM Parti için ne dedi? Adalet Bakanı Tunç, DEM Parti için ne dedi?

DEM Parti ve geldiği geleneğin yıllardır tüm baskı, sindirme ve saldırılara karşı direnen, geri adım atmayan bir parti ve halk gerçekliği olduğunu söyleyen Pervane, bugünlere zorlu koşullarla geldiklerini söyledi. Halkların büyük bedellerle partiyi bugünlere getirdiğini belirten Pervane, “On yıllardır devlet aklıyla partimize karşı yürütülen anti demokratik, hukuk dışı ve faşizan uygulamaların dünyada bir benzeri yoktur. Bu kadar zulüm ve baskı, bu ülkede iktidar partisi de dahil hangi partiye karşı yapılsa o partinin varlığından söz edilemeyecekti. Bu diri ve direngen mücadeledeki başarı, partimize gönül vermiş halkımızın ve partili yoldaşlarımızın tüm süreçlerde kararlı,  kesintisiz ve uzun soluklu mücadele ve emeklerinin sonucudur” dedi.

Pervane, “Başta İmralı Zindanı olmak üzere, tecrit bütün zindanlara yayılmış, ülkenin tamamı açık cezaevi haline getirilmiştir. 8 Mart Kadınlar Günü, direnişin sembolü olan Newroz ve 1 Mayıs İşçi Bayramı'nın mücadele ruhu ile barış özgürlük ve eşitlik mücadelemizi yükselterek, DEM Parti Diyarbakır İl Kongresi’nin startını veriyor, çalışmaları başlatıyoruz” diye belirtti.

Gençlere ve kadınlara çağrı

Kongrelerinin kararlı mücadelenin kaynağı olacağını belirten Pervane, “Bu mücadele; zindanlardaki tecrit kırılana, barış, özgürlük ve eşitlik gerçekleşene dek kararlılıkla devam edecektir. Kongremiz bizlere, halklarımıza ve partimize kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Mücadelenin başarıya ulaşmasının olmazsa olmazının güçlü örgüt olabilmekten geçtiğinin altını çizen Pervane, şunları söyledi: “Bu inanç ve kararlılıkla, gençleri, kadınları, işçi, emekçi ve toplumun tüm kesimlerini DEM Parti Diyarbakır İl Kongresi çalışmalarına güç katmaya ve oluşturulacak il örgütü yönetiminde yer almaya çağırıyoruz. Şimdi mücadeleyi büyütme ve başarıyla taçlandırma zamanıdır.  Gün, il ve ilçe örgütlerimize halkın örgütlü gücü, ortak akıl ve istişare ile güç katma günüdür.”

Editör: Haber Merkezi