Kayyım yönetimindeki Batman Belediyesi, yerel seçimlere kısa bir süre kala belediyeye ait taşınmazların satışını sürdürüyor. Daha önce belediyeye ait 11 taşınmazı satan kayyım, gözünü 116 esnafın bulunduğu Buğday Pazarı’na dikti. 46 dönümlük Buğday Pazarı için tüm itirazlara rağmen 2 Ekim’de ihale yapıldı. Ancak ihaleye katılım sağlanamadığı için pazar satılamadı.

Mahkeme süreci devam ediyor

Taşınmaz satışlarını değerlendiren yerine kayyım atanan Batman Belediye Eşbaşkanı Songül Korkmaz, "Batmanpark AVM fiyatının çok altında satılığa çıkarıldı. AKP İl Başkanının da aralarında olduğu kişilere peşkeş çekilmek istendi. Ancak bunun önüne geçtik ve bu karardan vazgeçtiler. Daha sonra aralarında sosyal donatı alanının da olduğu 11 taşınmazı satılığa çıkardılar. Tüm itirazlara rağmen satıldı. Bunu mahkemeye taşıdık. Süreç devam ediyor. Belediyeyi borç batağına sürükleyen kayyım, şimdi de Buğday Pazarı’na göz dikmiş durumda” dedi.

‘Kayyım çıksın borcu açıklasın’

Buğday Pazarı’nda çok sayıda esnafın olduğuna dikkati çeken Korkmaz, "Hem mahalle hem de kent için çok önemli bir yerdir. 2007 yıllında 29 yıllığına kiraya verilmiş bir yer. Eğer orayı satarsan o bölgede bulunan 3 mahalle ve esnaf mağdur olacak. Kayyım geldiği günden beri hizmet yerine, belediyenin gayrimenkulünü satmakla meşgul. Belediyenin borcunun açıklamasını istiyoruz. Milyarlarca TL olduğu yönünde bilgiler geliyor. Kayyım çıksın borcu açıklasın. Yüzdelik olarak paylaşmasınlar. Bizim dönemde şeffaf bir şekilde gelir-gider tablosunu paylaştık” ifadelerini kullandı. (Kaynak: MA)

Tahir Elçi cinayetinin aydınlatılması noktasındaki kritik TÜBİTAK Raporu tamamlandı Tahir Elçi cinayetinin aydınlatılması noktasındaki kritik TÜBİTAK Raporu tamamlandı