SUR AJANS- Tanrıkulu, Hazar Gölü Kıyısındaki 20 bin metrekare alana sahip olan sosyal tesislerin kayyım tarafından secime 15 gün kala mülkiyeti ve kullanımının belediyeden alınarak Gençlik Spor Bakanlığı’na devredilmek istenmesine tepki gösterdi.

Seçimden umudunu kesen kayyımlar Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne ait mülkleri bir bir kurumlara devrediyor.

İstanbul ve Ankara’da gazetecilere gözaltı İstanbul ve Ankara’da gazetecilere gözaltı

Sezgin Tanrikulu Diyarbakir Buyuksehir

Tanrıkulu: Kayyım talana son ver!

Hazar Gölü Kıyısındaki 20 bin metrekare alanı olan sosyal tesisin kayyım tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilmesine tepki gösteren CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, “Diyarbakır Büyükşehir ve ilçe belediyelerine ait bütün mülkler kayyımlar tarafından talan edildi. 15 gün var seçimlere bu talan devam ediyor. Buradan sesleniyorum, bu talana son ver! Kayyum, ne istiyorsunuz Diyarbakır'ın değerlerinden malından, mülkünden?” diye sordu.

'Diyarbakır'ın bütün mülkleri kayyumlar tarafından talan ediliyor!'

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünden kayyımların seçime 15 gün kala yangından mal kaçırırcasına yaptığı devir işlemlerine tepki gösteren Tanrıkulu, “Seçimlere 15 gün var. Diyarbakır'ın bütün mülkleri, bizlere ait bütün mülkler Kayyumlar tarafından talan ediliyor! Bu ayki Meclis gündemine, yani memurlardan oluşan Meclis gündemine, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Kayyumu yani Vali bir yazı yazmış: Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin Hazar Gölü kıyısında sosyal tesisleri var, bizim vergilerimizle alınan ve Diyarbakır'a ait olan. Şimdi yazı yazmış, 15 gün kala, Mart Ayının gündemine şu gündemi koydurmuş, o tesislerin yani Diyarbakır'a ait sosyal tesislerin, bu şehre ait sosyal tesislerin Gençlik ve Spor Bakanlığına devrine ilişkin yazı yazmış. Gündemde olacak, eğer siz karşı çıkmazsanız, bu Vali bu kararı buradan çıkartacak. Ne olacak? Gençlik ve Spor Bakanlığına devredilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı da bu tesisi Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne verecek ve Diyarbakır’la bağı kesilecek... Bu yapılır mı? Tabii ki yapılmaması lazım. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine ve ilçe belediyelerine ait bütün mallar bütün mülkler Kayyumlar tarafından talan edildi. 15 gün var seçimlere bu talan burada devam ediyor.

Buradan sesleniyorum: Bu talana son ver Kayyum! 15 gün kalmış! Ne istiyorsunuz Diyarbakır'ın malından mülkünden ve gençlerin yararlandığı, Diyarbakırlıların yararlandığı bu tasarruflardan vazgeçin! 15 gün var seçime? Güvenmiyor musunuz? Kime güvenmiyorsunuz? Bunları söyleyin!

Bir sözüm de bir talebim de Diyarbakır'dan seçilen Ak Partili Milletvekili arkadaşlarıma, dostlarıma ve hemşehrilerime ve Büyükşehir Belediye Başkanı adayına, buna benim kadar siz de karşı çıkın. Sizin iktidarınız sizin Valiniz bu tasarrufları yapan, geçen hafta da Emniyet Müdürü ile ilgili kısmı söylemiştim, bunlara birlikte karşı çıkalım." İfadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi