SUR AJANS- Diyarbakır'dan İstanbul'a giden yolcu otobüsü, Mersin-Adana Otoyolu’nda kaza yaptı. Zincirleme kazada 10 kişi yaşamını yitirdi, 39 kişi yaralandı.

Kaza Mersin Diyarbakir Tarsus

Tarsus-Adana-Dîlok (TAG) Otoyolu’nun Yenice mevkiinde yoğun sis ve kaygan zemin nedeniyle bir otobüs ve çok sayıda aracın karıştığı zincirleme kaza meydana geldi. Kaza sonrası otoyolun bir bölümü trafiğe kapatılırken, bölgeye itfaiye ve ambulans ekipleri sevk edildi.

Kazaya dair açıklama yapan Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan, ilk belirlemelere göre 10 kişinin yaşamını yitirdiğini, 39 kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Diyarbakır Barosu’ndan başsağlığı mesajı

Diyarbakır Barosu yaşanan kazaya ilişkin başsağlığı mesajı yayınladı. Mesajda, “Adana-Mersin Otoyolunda yaşanan trafik kazası haberini büyük bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. 

Kazada yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz” denildi.

İçişleri Bakanı: 10 vatandaşımız hayatını kaybetti, 39 vatandaşımız ise yaralandı

İçişler Bakanı Ali Yerlikaya, kazaya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Diyarbakır’dan İstanbul’a gitmekte olan bir yolcu otobüsü Mersin ili Tarsus İlçesi Yenice Mahallesi mevkide otobanda 2 binek araç ve 1 kamyonla çarpıştı.

İlk belirlemelere göre kazada maalesef

10 vatandaşımız hayatını kaybetti, 39 vatandaşımız ise yaralandı.

Kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine sabır; yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

Erdoğan: Kazaya dair gerekli tahkikatı ivedilikle başlatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kazayla ilgili "Tarsus - Adana - Gaziantep Otoyolu’nda meydana gelen elim trafik kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum. İlgili makamlarımız, kazaya dair gerekli tahkikatı ivedilikle başlatmışlardır. Vefat eden vatandaşlarımızın ailelerinin ve milletimizin başı sağ olsun" açıklamasında bulundu.

Diyarbakır ve Mardin yangının haberini 4 yıl önceki 'rapor' vermiş Diyarbakır ve Mardin yangının haberini 4 yıl önceki 'rapor' vermiş

Soruşturma başlatıldı

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Mersin'de TAG Otoyolu'nda meydana gelen zincirleme trafik kazasıyla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Tunç, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Tarsus ilçesi Yenice Mahallesi mevkisinde, TAG Otoyolu'nda meydana gelen zincirleme trafik kazasının, herkesi derinden üzdüğünü belirtti.

Kazayla ilgili Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli soruşturma başlatıldığını vurgulayan Tunç, şunları ifade etti:

"Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı koordinesinde 3 Cumhuriyet savcısı görevlendirilmiştir. Kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, ailelerine sabır, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum."

Editör: Haber Merkezi