SUR AJANS- Silvan Engellileri Koruma Derneği tarafından “Engelliler Haftası” vesilesiyle farkındalık yürüyüşü düzenlendi.

İlk olarak belediyede bir araya engelli yurttaşlar ve aileleri, belediye eşbaşkanları tarafından konferans salonunda karşılandı.

Silvan Engelli Toplanti Belediye

Burada engelli yurttaşlar sorunlarını dile getirirken, eşbaşkanları ise var olan sorunların üstesinden birlikte gelineceğine işaret etti.

Konferans salonunda bir araya gelen engelli yurttaşlar eşbaşkanların da katılımıyla Karabehlülbey Caddesi üzerinden, Gazi Caddesi’ndeki Hükümet Konağı önüne kadar yürüyüş gerçekleştirildi.

İran’daki helikopter kazası sonrası Reisi’ye ulaşılmıyor İran’daki helikopter kazası sonrası Reisi’ye ulaşılmıyor

Engelliler Silvan Yuruyus

Silvan Engellileri Koruma Derneği tarafından organize edilen yürüyüşün sonunda kısa bir açıklama yapıldı.

Açıklamada konuşan Eşbaşkan Kadri Esen, yapılan farkındalık yürüyüşüne belediye eşbaşkanları dışında başka kurumların katılmamasının eksiklik olduğunu ifade ederek, ilçedeki bütün kurumlara engelli yurttaşların engelsiz bir yaşam sürmesi için şartların oluşturulması için çağrıda bulundu.

Esen konuşmasının devamında belediye olarak engelli yurttaşlar için özel çalışmalar yapacaklarını ifade etti.

Açıklamanın devamında konuşan Silvan Engellileri Koruma Derneği Başkanı Hasan Yurtkent, engellilerin yaşadığı sıkıntıları dile getirdi. Konuşmasının devamında engellilerin görmezden gelindiğini belirten Yurtkent, belediye eşbaşkanlarına bu hassasiyetlerinden dolayı teşekkür etti. Engelli yurttaşların aldıkları maaşın yetersiz olduğunu ifade eden Yurtkent bu konunun çözülmesi gerektiğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından Belediye Eşbaşkanları ve engelli yurttaşlar dağıldı.

Editör: Haber Merkezi