SUR AJANS- Eski Sur kayyımı Abdullah Çiftçi'nin, Sur Belediyesi kayyımlığı döneminde belediye kasasından kaymakamlık için ofis malzemesi aldığı öğrenildi.

Diyarbakır Vali Yardımcısı Abdullah Çiftçi, Diyarbakır’a bağlı Sur ilçesinde kaymakam olduğu süreçte belediyeye kayyım olarak atanmıştı

Gazeteci Ertaş'ın hakkında açılan davanın duruşması ertelendi Gazeteci Ertaş'ın hakkında açılan davanın duruşması ertelendi

Eski kayyım Çiftçi, 2021’de kaymakamlık bütçesinin yetersiz olduğunu belirterek, belediye bütçesinden kaymakamlığa 470 bin TL’lik malzeme aldırmış.

DEM Partili Sur Belediyesi, eski Sur kayyımının ofis malzemesi alımındaki ilginç trafiğe ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Sur Kayyim Malzeme

470 bin TL’lik ofis malzemesi bilmecesi

“Tek Adam iki koltuk” başlıklı yazılı açıklama şöyle:

“Kayyum anlayışının yönettiği belediyelerde, belediye bütçelerinin nasıl keyfi kullanıldığını Sur Belediyesi’nde de görüyoruz.

Belediye bütçesi yetersiz olmasına rağmen dönemin kayyımı koltuğunu kendi hizmeti için kullanıp günümüz dolar kuru ile 470 bin TL tekabül eden bütçeyi Sur Kaymakamlığına aktarmıştır.

2021 yılında hem Sur Kaymakamı hem de Sur Belediyesi kayyımlığını yapan Abdullah Çiftçi, yeni yapılan Sur Kaymakamlığı Mal Müdürlüğü’ne Kaymakamlık bütçesinin yetersiz olduğunu belirterek kayyımı olduğu Sur Belediyesi’ne Kaymakamlığa ofis malzemesi alınması yönünde yazılı talepte bulunmuştur.  Aynı kişi bu sefer bu talebinin karşılanması için tekrar belediye başkanlığı koltuğuna geçerek yine 2021 yılında alınan encümen kararıyla 2022 yılında günümüz dolar kuruyla 470 bin TL’ye tekabül eden ofis malzemesini Sur Kaymakamlığına aldırmıştır.”

Editör: Haber Merkezi