SUR AJANS- Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına ilişkin yarın Diyarbakır’da yürüyüş düzenleyecek. DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan’ın katılımıyla Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne yürüyüş düzenlenecek. Yürüyüşe katılım için bugün Diyarbakır merkez ve birçok ilçede çalışmalar yapıldı. Kayapınar, Bağlar ilçelerinde esnaf ve pazar ziyaretleriyle halk yarın yapılacak yürüyüşe davet edildi.

Sur ilçesinde de DEM Parti Diyarbakır Milletvekilleri Adalet Kaya, Ceylan Akça, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Eşbaşkanı Sultan Yaray, DEM Parti Diyarbakır İl Eşbaşkanı Pınar Sakık Tekin, DEM Parti il ve ilçe yöneticileri yarın yapılacak yürüyüşe esnafları davet etti. Melik Ahmet Mahallesinde başlayan yürüyüş, Hazreti Süleyman Cami caddesi esnaf ziyaretlerinin ardından Şeyh Said Meydanı'nda son buldu.

“Adil yargılanma hakkı artık bir rivayet” “Adil yargılanma hakkı artık bir rivayet”

Sur’un Çarıklı ve Bağıvar mahallelerinde DEM Partili belediye meclis üyeleri, ziyaretler yaparak, kayyım politikasına karşı halkı yarın yapılacak yürüyüşe davet etti.

Editör: Haber Merkezi