Diyarbakır’da avukatlara dönük silahlı saldırı düzenleyen saldırgan gözaltına alınırken, Diyarbakır Barosu’ndan yapılan açıklamada saldırı kınandı.

Diyarbakır Barosu, üyelerine dönük silahlı saldırıya ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Diyarbakır Barosu’ndan yapılan açıklamada meslektaşlarına yönelik silahlı saldırıyı kınandı.

Saldırgan gözaltına alındı

KASED Raporu: Kadınlar için çadırlarda güvenli ortam oluşturulmadı KASED Raporu: Kadınlar için çadırlarda güvenli ortam oluşturulmadı

Baro açıklamasında saldırıya ilişkin şu ifadelere yer verildi: “Bugün öğle saatlerinde Yenişehir ilçesi Lise caddesine gelen bir şahıs, meslektaşlarımızın ikinci katta bulunan bürosuna yönelik silahlı saldırı gerçekleştirmiştir. Saldırıda bir alt katta bulunan başka bir avukatlık bürosu da isabet almış, meslektaşlarımız şans eseri yara almamıştır. Silahlı saldırıyı gerçekleştiren şahıs olay yerinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Avukatlık mesleğine yapılan her saldırı, toplumun temel hak ve hürriyetleri ile hukuki güvenlik hakkına karşı yapılmış demektir. Meslektaşlarımıza yönelik değil, aynı zamanda savunma mesleğine ve yurttaşlarımızın savunma hakkına da yapılan bu saldırıyı kınıyor, meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Diyarbakır Barosu olarak hukuki sürecin takipçisi olmaya titizlikle devam edeceğiz.”