Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'ne bağlı Tellikaya Mahallesi'nde bir buçuk yıl önce bir kişinin ölümüyle başlayan Kurt ve Uçar aileleri arasındaki kan davası barışla sonuçlandı.

diyarbakır barış töreni

DiyarbakırBağlar'a bağlı Tellikaya Mahallesi'nde Kurt ve Uçar aileleri barıştı

Husumeti kanaat önderleri bitirdi

Bağlar'a bağlı Tellikaya Mahallesi'nde 2021 yılında Kurt ve Uçar aileleri arasında yaşanarak bir kişinin ölümüyle başlayan kan davası bölgedeki kanaat önderlerinin devreye girme sonucu barışla sonuçlandı. İki aile mahallede bulunan Kur'an Kursu'nda düzenlenen törenle barıştırıldı.

Barış buluşmasına Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Ahmet Maruf Demir, AK Parti İl yönetim kurulu üyeleri, askeri erkan, kanaat önderleri, iki ailenin önde gelen isimleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘Barışmak güzeldir’

Barış töreninde konuşan AK Partili Bağlar Belediyesi Başkanı Hüseyin Beyoğlu, “Barışmak yüce dinimizin emri ve toplumsal anlamda da güzel bir geleneğimizdir. İnşallah bu görüntü tüm milletimiz için hayırlı sonuçlara vesile olur. Kardeşlik hukukumuz var. Bunu tesis etmek ve korumak bu toplumunun fertleri olarak hepimizin sorumluluğudur" dedi.

SUR AJANS