SUR AJANS- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde taş ustası olarak çalışan Abdullah Biroğlu, 9 Temmuz'da belediyenin ana hizmet binasında lavabo ihtiyacının gördüğü sırada kalp krizi geçirerek yaşamını yitirdi. İktidar medyası ve bir süredir belediye önünde provokatörlük yapan kesimler, yaşanan ölüm üzerinden belediyeyi hedef almaya başladı.

Meteorolojiden 4 il için sarı kodlu uyarı Meteorolojiden 4 il için sarı kodlu uyarı

Konuya dair görüştüğümüz Biroğlu'nun yakınları, ihmalin olmadığını ve Biroğlu'nun kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini belirtti.

Belediyeden açıklama

Belediyeden de konuya dair açıklama yapıldı. Açıklamada, "Rahmetli Biroğlu'nun özlük dosyasında yaptığımız inceleme sonucunda 04.08.2007 tarihinde Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı bünyesinde işe başladığı ve yaşamını yitirdiği güne kadar da aynı birimde çalıştığı kayıtlarda mevcut. Biroğlu'nun ileri sürüldüğü gibi önceden bilinen bir kalp rahatsızlığı veya işine engel olacak herhangi bir hastalığı bulunmamaktadır. Mobbing, azarlama, zorla çalıştırma gibi iddialara dair de Biroğlu'nun yönetime iletmiş olduğu tek bir şikayet dilekçisi, başvurusu veya sözlü ifadesi bulunmamaktadır. Aksine Biroğlu, mesai arkadaşlaryla uyumlu, barışık ve herkes tarafindan sevilen, takdir gören bir çalışma arkadaşımızdı" denildi.

Kaynak: MA