SUR AJANS/Diyarbakır’ın en işlek caddelerin biri olan Ekinciler Caddesi (Ofis Caddesi, Kasaplar Caddesi) boyunca kaldırım taşlarının kırık olduğu görülüyor. Kırık kaldırım taşları sadece kötü bir görüntü bırakmıyor, yağmurlu günlerde taşların arasına biriken sular ise yurttaşları canından bezdiriyor.

Diyarbakırlı yurttaşlar, her gün binlerce insanın geçiş yollarında biri olan bu caddenin neden onarılmadığı soruyor ve Sur Ajans aracılığıyla yetkililere sesleniyor.

‘Her taşa bastığımızda üzerimize sular fışkırıyor’

Yolların seçim dönemlerinde sık sık gündeme getirildiğini ve bir propaganda aracına döndüğünü ifade bir yurttaş, yolların iyi yapılmadığını söylüyor ve ekliyor:

Adıyaman’da 15 milyon yıllık fosil bulundu Adıyaman’da 15 milyon yıllık fosil bulundu

“Seçim dönemlerinde kaldırımlar sürekli sökülüp, tekrardan yapılıyor. Fakat genel olarak belli yolla yöneliyor, bütün yollar görülmüyor veya görülmek istenmiyor. Seçim dönmelerinde gelip yapıyoruz diyorlar, fakat iyi yapılmadığı için kısa bir süre sonra aynı hale geliyor. Bu yollardan geçemiyoruz. Her taşa bastığımızda üzerimize sular fışkırıyor. Pantolonum ıslandı. Bizim dışımızda yaşlılar, engelliler ve çocuklar var, onlar daha çok sıkıntı yaşıyor.”

‘Bu yoldan nasıl geçeceğimizi bilmiyoruz’

Şikâyetlerini dile getiren bir diğer yurttaş ise yetkilerden, yolların yapılmasını istiyor ve şöyle diyor:

“Bu yolu sık kullanıyorum. Yetkililerden tek istediğim bu yolun yapılması. Bu yoldan nasıl geçeceğimizi bilmiyoruz. Yağmurlu günlerde çok sorun yaşıyoruz. Taşlar kırık olduğu için altında sular birikiyor ve üzerimize sıçrıyor. Biz bu sıkıntıyı niye sürekli yaşamak zorunda kalıyoruz.”

Editör: Ali Abbas Yılmaz