G7 ve AB liderleri tarafından bu hafta Hiroşima'da yapılacak zirvenin en önemli konusu, Rus boru hattından gaz ihracatının yeniden başlamasını yasaklama kararı olacak. Polonya ve Almanya gibi ülkeleri kapsayan bir rotada bulunan boru hattından gaz akışı geçen yıl Moskova tarafından kesilmişti. Bu da Avrupa genelinde bir enerji krizini tetiklemişti. Zirveye katılan ülkeler, Ukrayna savaşından on beş ay sonra ekonomik baskıyı artırmaya çalışıyor.

Alman rafinerileri, bu yılın başından itibaren Rus ham petrolü siparişini durdurdu. Moskova'nın Avrupa'nın gaz ithalatındaki payı yüzde 40'tan yüzde 10'un altına düştü ve ılıman kış AB'de gaz depolamasını artırdı.

İngiltere erkeklerin idrar yapma şeklini incelemişti, Doktor Collins: Böyle yapmayın İngiltere erkeklerin idrar yapma şeklini incelemişti, Doktor Collins: Böyle yapmayın

Zirvenin en önemli konu başlığını Ukrayna'daki savaş oluştururken, G7 aynı zamanda üye ülkelerin bölgede artan Çin etkisine karşı birleştiği ve Çin'in Tayvan'ı sözde işgal planlarının önünü alma çabası olarak da görülüyor.