Gazeteci Fuat Yaşar hakkında, Yeni Şafak gazetesi eski yazarı İbrahim Karagül’e X hesabından "hakaret ettiği" iddiasıyla açılan davanın ikinci duruşması İstanbul 63. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Talimatla Diyarbakır 11'inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde savunması alınan Yaşar, suçlamaya konu paylaşımın 2015 yılında yapıldığını hatırlatarak, hakkındaki şikâyetin 2022 yılında gerçekleştiğini belirtti. 

Yaşar, “Müştekinin kullandığı sosyal medya hesabında yapılan yorum bilirkişi raporundan da anlaşılacağı üzere 26.07.2015 tarihinde yapılmıştır. 8 yıl önce yapılan bir yorumun sonradan öğrenildiği iddiası hayatın olağan akışına uygun bir iddia değildir. Eski tarihli yorumları tek tek bulan ve bu yol ile gelir sağlamaya çalışan birçok kişiden biri de İbrahim Karagül’ün kendisidir. Karagül, vekili aracılığı ile uzlaştırma aşamasında tarafımdan 15 bin lira para istemiştir. İstediği parayı vermiş olsaydım şu an bu iddianame düzenlenmemiş olacaktı" dedi. 

Savcı, davanın zaman aşımı gerekçesiyle düşürülmesini istedi. Mütalaaya katılmadıklarını söyleyen Karagül’ün avukatı, Yaşar’ın cezalandırılmasını talep etti.  

Tahir Elçi cinayetinin aydınlatılması noktasındaki kritik TÜBİTAK Raporu tamamlandı Tahir Elçi cinayetinin aydınlatılması noktasındaki kritik TÜBİTAK Raporu tamamlandı

Mahkeme, sanal medyada yapılan yorumların bildirim olarak paylaşım sahiplerine anlık iletildiğine işaret ederek, şikayetin yıllar sonra yapıldığını ve bu nedenle davanın zaman aşımı gerekçesiyle düşürüldüğünü belirtti.