Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki El-Mamedani Hastanesi'ne saldırısında en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Al Jazeera İsrail'in Gazze'de vurduğu hastanede yaşamını yitirenlerin sayısının bini geçebileceğini yazdı.

BM okuluna saldırı

İsrail Şam’a hava saldırısı düzenledi İsrail Şam’a hava saldırısı düzenledi

Birleşmiş Milletler (BM) Yakın Doğu'daki Filistin Mültecilerine Yardım ve Bayındırlık Ajansı (UNRWA) Genel Komiseri Philippe Lazzarini, ajansın internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamada İsrail'in, Gazze'nin orta bölgesindeki el-Magazi Mülteci Kampı'nda binlerce yerinden edilmiş insanı barındıran UNRWA'ya bağlı bir okulu hedef aldığını belirtti. Saldırı sonucu 6 kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesine düzenlediği saldırıdan dolayı 3 gün yas ilan etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından İsrail'in Gazze'de hastaneye saldırısına ilişkin açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımında, şu ifadelere yer verdi: “İçerisinde kadınların, çocukların, masum sivillerin olduğu bir hastaneyi vurmak, İsrail’in en temel insani değerlerden yoksun saldırılarının son örneğidir. Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tüm insanlığı harekete geçmeye davet ediyorum.”

BM, Gazze'deki el-Ehli Baptist Hastanesi'ne yönelik saldırıyı şiddetle kınayarak, siviller ve sağlık tesislerine yönelik saldırıların sonlandırılması çağrısında bulundu.

Dünya Sağlık Örgütü: İlk haberler yüzlerce ölü ve yaralı olduğuna işaret ediyor. Sivillerin ve sağlık hizmetlerinin derhal korunması için çağrıda bulunuyoruz.