SUR AJANS- Partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, iktidardan gelen normalleşme çağrılarına iktidarın uygulamaları üzerinden tepki gösterdi. Dervişoğlu, normalleşme için 21 yıllık AKP iktidarında devlet kurumlarına yerleşen cemaat ve tarikatların bu kurumlardan çıkarılması, kamuda liyakatsizliğe son verilmesi, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nden vazgeçilmesi şartlarını öne sürdü. Dervişoğlu şartlarını öne sürdükten sonra "İktidar ve avenelerine sesleniyorum: Hodri meydan gelin normalleşelim" ifadelerini kullandı.

Özgür Özel'e sert ifadeler…

Partisinden istifa eden Antalya Milletvekili Aykut Kaya'nın CHP'ye kabul edilmesi üzerinden CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i eleştiren Dervişoğlu, "Bir dalı bırakmadan başka bir dalı tutmak, maymunların hareket stratejisidir" diyerek sözlerini  şöyle sürdürdü: "Bir milletvekilinin partisi ile bağını koparmadan kendisine siyasi ikbal aramak üzere başka bir partinin kapısında istikbal dilenmesi ne kadar ayıp ise, bir siyasi parti genel başkanının böyle bir işe çanak tutmak için plan kurması da aynı derecede ayıp ve utanç vericidir. TBMM'de siyasette yapmak yerine avlanmaya çıktıysanız o başka tabii."

Güneşin yakıcı sıcaklığı para kazandırdı Güneşin yakıcı sıcaklığı para kazandırdı

Kayyım atama tepkisi

AKP tarafından Hakkari Belediyesi'ne kayyım atanmasına da tepki gösteren Dervişoğlu, "Dava sonuçlanmadıysa neden kayyum atayıp da memleketi karıştırıyorsunuz? Devlet itibarını ortadan siz kaldırıyorsunuz, siz" sözleriyle iktidara yüklendi.

Editör: Haber Merkezi