Yeşil Sol Parti 63 milletvekili kazandı Yeşil Sol Parti 63 milletvekili kazandı

KESK Amed Şubeler Platformu üyeleri, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilen kamu emekçilerinin işlerine geri dönmesi talebiyle başlattıkları eylemi 59’uncu haftasında Amed’in Yenişehir ilçesi Hazal Park'ta sürdürdü. Bu haftaki eylemde platform adına, Büro Emekçiler Sendikası (BES) Amed Şube Sekreteri Süleyman Öğüt konuştu.

Olağanüstü Hal (OHAL) kararnameleriyle sınır tanımayan siyasi iktidarın beraberinde birçok kuruma kayyım atadığını söyleyen Öğüt, birçok emekçinin ihraç, açığa alma ve mobbing gibi keyfi ve antidemokratik uygulamalarla karşı karşıya kaldığını belirtti.

OHAL komisyonunun çalışma yönteminin telafisi mümkün olmayan dramların yaşanmasına neden olduğunu dile getiren Öğüt, “Bunlardan birisi de geçen hafta ölüm yıldönümü olan Ahmet Çoban arkadaşımızdır. Arkadaşımız bu zulme dayanamayıp kansere yenik düştü. 2019 yılında yaşamını yitirdi. Hukuksuz ihraçlardan dolayı mağdur olan tüm kamu emekçilerinin maddi, manevi hak kayıpları karşılanmalıdır. Haksız ve hukuksuz ihraç edilen tüm üyelerimiz görevlerine iade edilinceye kadar mücadele etmeye devam edeceğiz” dedi.