Mardin merkez ile Mazıdağı İlçelerinde elektriğe gelen zamları protesto eden yurttaşlar, “Devlet DEDAŞ’a el atsın” dövizleri açarak zamların geri çekilmesini talep ederken, elektrik faturalarını yakarak zamları protesto ettiler.

Türkiye genelinde elektrik zamlarına karşı vatandaşın tepkisi sokağa taşmaya devam ediyor. Birçok ilde yapılan elektrik zammı protestolara Mardin ve Mazıdağ ilçesinde de devam edildi.

Mardin’de elektrik zamları protesto eden yurttaşlar, Emek ve Demokrasi Platformu olarak açıklama yaptılar.

Mazıdağı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen protestoda ‘Ya Rabbi DEDAŞ sana havale’, ‘Yaktın bizi DEDAŞ, sen de yanasın’, ‘Vatandaş aç, faturalara yetişemiyor’, ‘Devlet DEDAŞ’a el atsın’ yazılı dövizler açıldı.

mardin zam protestosu dedaş

Mardin'de elektrik zamları protestosu

‘DEDAŞ halka zulüm yapıyor’

Kayalar Mahalle Muhtarı Abdurrahman Abiz’in okuduğu açıklamada “Başta elektrik olmak üzere doğalgaz ve akaryakıta yapılan fahiş zamlar için halkımızla beraber tepkimizi ortaya koymak için toplanmış bulunmaktayız. Yapılan bu zamların geri alınmasını istiyoruz. DEDAŞ halka zulüm yapıyor. Devletten bu zulme karşı sessiz kalmamasını istiyoruz. Yapılan bu soyguna hep beraber dur diyoruz. Dar gelirli ve sabit maaşla çalışan halkımızın aldığı ücret, elektrik ve doğalgaz faturalarına yetmiyor. Yapılan bu zulme karşı sessiz kalmayacağız ve tepkimizi her daim vereceğiz. Yetkili mercileri görev başına çağırıyoruz. Zulme sessiz kalan zulüm yapanla beraberdir” ifadeleri kullanıldı. SUR AJANS