Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 12 kent için sarı kodlu, kuvvetli sağanak yağış ve toz taşınımı uyarısı yaptı. Muğla, Kütahya, Afyon, Denizli, Eskişehir, Konya’nın batısı, Tokat ve Karaman çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Malatya,  Bingöl, Muş ve Bitlis çevreleri ile Kayseri’nin güney ve doğu ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde Marmara’nın güney ve doğusu, İç Ege ile Karadeniz’in iç kesimlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor. Yağış alan yerlerde hava sıcaklığının azalacağı ve mevsim normalleri altına düşeceği, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yağış uyarısı

Yağışların Malatya, Bingöl, Muş ve Bitlis çevreleri ile Kayseri’nin güney ve doğu ilçelerinde yerel olmak üzere kuvvetli, Adana'nın doğusu ile Hatay kıyılarında yer yer çok kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması istendi.

51 kişiye mezar olan Furkan Apartmanı davasında ikinci duruşma 51 kişiye mezar olan Furkan Apartmanı davasında ikinci duruşma

Toz taşınımı

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz’in doğusu ile bölge illeri için toz taşınımı beklendiğinden görüş mesafesinin düşme, hava kalitesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı uyarı yapıldı.

Sarı kodla uyarı yapılan kentler şöyle: Adana, Adıyaman, Elazığ, Antep, Hatay, Mersin, Kayseri, Malatya, Maraş, Urfa, Kilis ve Osmaniye.