Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kaldı. 28 Mayıs’ta yapılacak ikinci tur öncesi AKP’li vekil ve ana akım medyada kaleme aldığı yazısında Kürtlerden Erdoğan için oy istedi.

Metiner’in yazısında şu sözleri saffetti:

Yılmaz’dan asgari ücret açıklaması Yılmaz’dan asgari ücret açıklaması

"Kürtler için atılması gereken en devrimci adımları Erdoğan attı. Atılacak başkaca adımlar varsa onu da Erdoğan atar. Batman’daki konuşmasında bunu dedi zaten. İlk turda Erdoğan’a HDP’ye rağmen verdiğin desteği yükselt ki Türkiye Yüzyılı’nın belirleyici gücü olasın. Başkaca kazanımların da öncü aktörü olasın. Bu tarihsel fırsatı kaçırmayacağına yürekten inanıyorum. Ey HDP’ye oy veren çözümden yana sağduyulu kardeşlerim! Partiniz Meclis’e girdi. Orada temsiliniz var. İkinci turda Erdoğan’a yüksek bir destek sununuz ki yeni bir sürecin aralanmasına imkan sağlayasınız. HDP yönetiminden bağımsız koyacağınız bu irade hem mevcut kazanımları pekiştirecek hem de yeni kazanımların önünü açacaktır. Bu sağduyuyu göstereceğinize yürekten inanıyorum."

Metiner, 5 ay önce "Kürt sorununu Erdoğan çözdü" demişti

Doğu Perinçek ile yaklaşık 5 ay önce katıldığı "Türkiye Yüzyılı'nda Kürtler Paneli” başlık bir panelde Metiner, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Kürt sorununu Karadenizli bir yiğit çözdü. O yiğidin adı Recep Tayyip Erdoğan'dır. Eğer bu ülkede bir Kürt, Kürt inkarını, asimilasyonunu sonlandıran, 90'lı yıllarda beyaz Toroslar ile özdeşleşmiş, zulüm düzenini paramparça eden Recep Tayyip Erdoğan'a karşı düşmanlık yapıyorsa ey Kürt kardeşim bilesin ki, Erdoğan'a düşmanlık eden Kürtün Kürtlüğü şüphelidir.”