SUR AJANS- “Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” müfredatına karşı ‘Müfredatı Geri Çekin Platformu’ 5 Haziran’da kurulduğunu ilan etmişti. Yapılan açıklamada, eğitim sisteminin, siyasal iktidarların isteği doğrultusunda şekillendirilmek istendiğine vurgu yapılarak “11 Haziran’da çocuklarımızı okula göndermeyeceğiz” çağrısı yapılmıştı.

2023 Ulusal Eğitim İstatistikleri açıklandı 2023 Ulusal Eğitim İstatistikleri açıklandı

Laik Bilimsel Egitim Istiyoruz 11 Haziran Boykot 3 E1717753200411

“Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli” Müfredatına karşı ‘Müfredatı Geri Çekin Platformu’ çalışmalarını sürdürüyor.

11 Haziran’da yapılacak boykot için paylaşım yapan platform yönetimi, “Gerici, tekçi eğitime hayır! Gerici, asimilasyoncu eğitime hayır!” ifadelerinin yer aldığı görseller paylaştı.

“Bilim dışı müfredatı reddediyoruz”

Müfredatı Geri Çekin Platformu, yazılı yaptığı çağrıda ise şu cümlelere yer verdi:

“Bu müfredatı reddediyoruz! Bizler, çocuklarımızın haklarına, emeklerine ve geleceğine sahip çıkmak, bu müfredat değişikliğinin geri alınması talebimizi daha güçlü ifade etmek için çocuklarımızı 11 Haziran 2024 tarihinde okula göndermeyeceğiz! Bakanlığın önünden ve kent meydanlarından “Uyarıyoruz! Bilim dışı müfredatı reddediyoruz, geri çekin” çağrısında bulunacağız. Sesimizi duyan, çocukları için endişelenen ve çocuklara onurlu bir gelecek bırakmak isteyen herkesi çağrımıza destek olmaya davet ediyoruz.”

Müfredatı Geri Çekin Platformu, 8 Haziran saat 14:00’te Eğitim Sen İstanbul 6 Nolu Şube’de konuya ilişkin basın toplantısı yapacağı bilgisini de paylaştı.

Editör: Haber Merkezi