Gönçi Hızır Ziyareti tahrip edildi Gönçi Hızır Ziyareti tahrip edildi

Yeşil Sol Parti Gaziantep Milletvekili adayları seçim çalışmalarına devam ediyor. Milletvekili adayları Edhem Ünal, Yılmaz Açan Oto Galericiler sitesini, Milletvekili adayları Songül Koçdağ Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası’nı ziyaret etti. 

Güneykent Mahalle muhtarlığında kadın muhtarlarla bir araya gelen Milletvekili adayı Sevda Karaca, Gaziantep’te kadınların yaşadıkları sorunlar hakkında fikir alışverişinde bulundu. 

“TÜİK, İktidarın Yalan Makinası”

Yeşil Sol Parti Milletvekili adayları Elif Yalçın, Murat Sarısaç, Abdullah Gözen ise Şahinbey Belediyesi Yeşilvadi Kapalı Pazar Yeri esnafıyla bir araya geldi. Pazar yeri esnafının sorunlarını dinleyen Sarısaç, sebze ve meyvenin pahalılığından yakınan yurttaşlarla da sohbet etti. “TÜİK, İktidarın yalan makinasına döndü” diyen Sarısaç, “Gelsinler enflasyon sepetini burada doldurup öyle rakam açıklasınlar. TÜİK’in açıkladığı yüzde 43,6’lık oran bile korkunç bir rakam. Ama biliyoruz ki en az iki katı. Ölümü gösterip sıtmaya razı etmelerine izin vermeyeceğiz. Çünkü Antepli her aile mutfağında bunu hissediyor. Dolayısıyla Antep’te AKP sebep, enflasyon sonuç” dedi.

“Herkesin kazandığı bir Antep”

Antep’te ciddi geçim sıkıntısı yaşayan yurttaşların olduğunu belirten Sarısaç şöyle konuştu: “Antep’te refahın her bölgeye yayılması lazım, herkes üretimden kazanmalı. Yeşil Sol Parti olarak sorunları yerinde takip ederek çözüm önerilerimizi yerel dinamiklerle de paylaşacağız. Çünkü Antep’in her köşesinde insanların mutlu olmasını istiyoruz. Binevler’den Çıksorut’a, İbrahimli’den Düztepe’ye bölgesel eşitsizliklerin asgari düzeye indirildiği, istihdam ve üretimden herkesin kazandığı bir Antep’i birlikte kurmalıyız. Bunun için kendimize güveniyoruz, Antep halkı da bize inanıyor. Çünkü Yeşil Sol Parti, halkların ortak konsensüsüdür. Birlikte değiştirip birlikte kazanacağız.”