Meteoroloji bölgeleri uyardı Meteoroloji bölgeleri uyardı

SUR AJANS- TED Diyarbakır Koleji Genel Koordinatörü Ekrem Tunç, programda yaptığı konuşmada, Türk Eğitim Derneği çatısı altında aydınlık fikirleri geleceği taşıma noktasında çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüğünü belirterek, TED Diyarbakır Koleji olarak, ülkemizi derin bir acıya boğan 6 Şubat depreminin ardından hem sahada hem de okul çatımız altında afetzede öğrenci ve ailelerinin yanında olmaya ve yaraları  birlikte sarmaya çalıştıklarını söyledi.

Diyarbakir Ted

Depremin yaşandığı 6 Şubat itibarıyla okul bünyesinde tüm birimlerimizin 750’yi aşkın misafiri üç haftalık gibi bir süreçte ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Tunç, halen gönüllü uzmanlarımız tarafından afetzede öğrencilere yönelik psikososyal destek çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Tunç, geleceğin teminatı olan çocukların gözlerindeki ışığın sönmemesi adına TED meşale bursu ve diğer desteklerle her zaman yanlarında olmaya devam edeceklerini belirtti.

İftar yemeğinde afetzede öğrencilerin tamamına kırtasiye malzemeleri ile hediye çekleri dağıtıldı. Ayrıca Öncü Çocuk Tiyatro ve Sahne Gösterileri ekibi tarafından çocuklara yönelik “Hacivat Karagöz” oyunları sergilenerek, misafirlerin hoş vakit geçirmeleri de sağlandı.

Editör: Haber Merkezi