Tutuklu gazeteci Sedef Kabaş cezaevinden yolladığı mesajda yargı bağımsızlığına vurgu yaparak, yargıya müdahalelerin son bulmasını istedi.

sedef kabaş

Tutuklu gazeteci Sedef Kabaş

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) sosyal medya hesabından tutuklu gazeteci Sedef Kabaş’ın mesajını paylaştı.

“Haksız yere cezaevinde tutulan Sedef Kabaş’tan mesaj var” notu ile mesajı Twitter hesabından paylaşan TGS, cezaevindeki meslektaşımız ile dayanışma mesajı verdi.

https://twitter.com/TGS_org_tr/status/1489678839231954944

Tutuklu gazeteci Sedef Kabaş’ın mesajı şöyle: “Öyle günler hayal ediyorum ki ne ağır toplar adalet terazisinin hassas dengesini bozabilsin, ne de 'kolay lokmalar' yargı eliyle zorba yönetimlerin doymak bilmez iştahına yem edilsin.”

Sedef Kabaş neyden tutuklandı?

Gazeteci Sedef Kabaş, katıldığı bir televizyon programında kullandığı bir sözden dolayı "Cumhurbaşkanı’na hakaret" suçlamasıyla 22 Ocak’ta, tutuklanmıştı. Gazeteci Kabaş hakkında katıldığı bir televizyon programında “Büyükbaş hayvan bir saraya girdiğinde o kral olmaz, o saray ahır olur” sözleri nedeniyle İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma başlatılmıştı. Kabaş, hakaret kastı olmadığını belirterek, “Atasözü söyledim hakaret etmedim” şeklinde kendisini savunmuştu.

SUR AJANAS