Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Faik Öztrak, seçim sonuçlarına ilişkin CHP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenledi. Toplantı da seçim sonuçlarına ilişkin bilgilendirme yapan Öztırak, dün yapılan seçimlerin Erdoğan'ın halktan güvenoyu almadığını gösterdiğini belirtti.

Öztrak, mevcut durumda sandıkların tamamına yakının sayıldığına dikkat çekerek, şunları kaydetti: “Yurt dışından gelen sandıklardan sadece 300 civarında sandık henüz sayılmamıştır. Bunlar da sonucu değiştirmeyecektir. Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turda sonuçlanacağı artık kesinleşmiştir. Cumhurbaşkanlığı seçimi kesin olarak ikinci tura kalmıştır.”

‘İkinci turda mutlaka kazanacağız’

Seçimlere katılım oranının yüzde doksan olduğuna dikkat çeke Öztrak, sandıklarda bekleyen müşahit, avukat ve gönüllü çalışanlara teşekkür ederek, şunları söyledi: “Dün akşam sabaha kadar gösterdikleri büyük fedakarlığı 28 Mayıs’ta da göstereceklerinden ve milletimizin tek bir oyunun bile heba olmasını sağlayacaklarından eminiz. Önümüzdeki 15 gün boyunca hakkı, hukuku ve adaleti bu ülkeye getirmek için elimizden geleni yapacağız. Milletimizin iradesi her şeyin üstündedir. İkinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız. Millet İttifakı, ipi önde göğüsleyecek. Biz kazanacağız. Kazanan demokrasi olacak, kazanan Türkiye olacak.” (Kaynak: MA)

Editör: İnanç Yildiz