Somaspor galibiyetinin ardından şampiyonluğu garantileyen Amedspor taraftarları kentteki kutlamalara başladı.

Amedspor Sampiyon 2024

Amedspor’u şampiyonluğa taşıyan gol 49’uncu dakikada Oktay Aydın’dan geldi. Şampiyonluğun elden gitmesi için Amedspor’un evinde yenilmesi ve Kastamonuspor’unda hem Arnavutköy Belediyespor deplasmanından galip ayrılması hem de gol averajını aşması gerekiyor.

Yani pek olası değil bu ihtimal ama çok düşük de olsa yine de son hafta Diyarbakır’da oynanacak Menemenspor maçına hem sporcular hem de taraftar olarak büyük bir motivasyonla hazırlanmak ve şampiyonluğu taçlandırmak gerekiyor.

Amedspor Sampiyon Diyarbakir Ofis Kutlamalari

Bugünkü Soma galibiyetinin ardından taraftarlar kentin dört bir yanını kutlama alanına çevirdi. Amedspor taraftarı şampiyonluğa susamışlığını havai fişek yağmuru altında coşkulu tezahüratlarla gösterdi. Ofis semti kutlamaların merkezi oldu. Ekinciler Caddesi ile Sanat Sokağı’nın karşı sokağı havai fişek sesleriyle çınladı. Yer yer havai fişeklerin dozunda abartıya da kaçılmadı değil ama bu bile taraftarın şampiyonluğa duyduğu özlemin bir göstergesi.

Amedspor Seyhmus Ozer Sampiyon

Evet, Amedspor taraftarı şampiyonluğu fazlasıyla hak ediyor ve bu sonuç sadece bir üst lige çıkma mücadelesi de değil. Bundan da öteye Amedspor ismini hazmedemeyenlere de verilmiş güzel bir yanıt olacak. Amedspor’un 1. Lige yükselmesi aynı zamanda Amedspor isminin de daha geniş kitlelerde yanı bulması ve Amedspor’a yönelik marjinalleştirme girişimlerinin de son bulmasını beraberinde getirecek. Bu yanıyla Amedspor’un şampiyonluğunun bir spor başarısının ötesinde etkileri olacak.

Şampiyonluk kutlamalarının finali haftaya yapılacak ve resmiyet kazanacak. Ancak şimdiden kentte bir bayram havası hakim. Umarım bu havaya gölge düşmez…